Danube Wine Challenge 2023

Súťaž je členom Svetovej federácie veľkých medzinárodných súťaží vína a destilátov VINOFED a koná sa pod vysokým patronátom Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno OIV. Podľa prísnych pravidiel OIV môžu byť v súťaži pod jej patronátom pridelené medaily najviac tridsiatim percentám všetkých hodnotených vín. O vysokej kvalitatívnej úrovni tohto ročníka Danube Wine Challenge svedčí, že mnoho vín, ktoré dostali viac ako 85 bodov, čo je hranica pre striebornú medailu, zostalo bez ocenenia. 30%-ný limit znamenal, že medaily sa mohli udeliť až od hodnotenia 87,80 bodu.

Na súťaži sme získali dve zlaté medaily:

  • Ywett 2022 (90,33 bodov)
  • Aletta 2022 (89,00 bodov)

a jednu striebornú:

  • Pinot Blanc 2022 (88,75 bodov).

Výsledky súťaže nájdete TU.

Danube Wine Challenge 2021

20. – 24. októbra 2021 sa uskutočnila prestížna medzinárodná vinárska súťaž Danube Wine Challenge. Aj tentoraz sa konala v ikonickom hoteli Château Béla. Organizátorom sa podarilo zostaviť hviezdnu porotu, v ktorej zasadli špičkoví medzinárodní degustátori zo šestnástich krajín sveta.

Okrem toho, že sa koná pod vysokým patronátom OIV (Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno), je aj riadnym členom Svetovej federácie veľkých medzinárodných súťaží vína a destilátov (VINOFED), ktorá združuje osemnásť prestížnych súťaží v dvanástich krajinách na štyroch kontinentoch.